Telefonické objednávky:
0903 569 009, 0908 735 361
NON STOP na rybarik@rybarik.eu
Rybárik, rybárske potreby - Chytáme ryby s Vami ...
položiek: 0
celková cena: 0,00 €

navijak Shimano Aernos 3000 SFB
ÚvodnáNavijákyPredná brzda → navijak Shimano Aernos 3000 SFB
navijak Shimano Aernos 3000 SFB
navijak Shimano Aernos 3000 SFB navijak Shimano Aernos 3000 SFB navijak Shimano Aernos 3000 SFB navijak Shimano Aernos 3000 SFB navijak Shimano Aernos 3000 SFB
Akcia: -12%
Kód tovaru: 30681.
Výrobca: SHIMANO
Dostupnosť: skladom
Dodanie tovaru: Kedy budem mať tovar doma?
Kategória: Predná brzda
Otázka Opýtajte sa predavača
Facebook Zdieľať na Facebooku
Quatro kalkulačka Výpočet ceny na splátky
 
Bežná cena: 120,90 €
Zľava -12%: 14,00 €
Vaša cena: 106,90 €
Počet kusov:
navijak Shimano Aernos 3000 SFB

Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
Navijak Aernos FB nastavuje nový štandard v kategórii mimoriadne populárneho programu P4.
Vobec po prvý krát sú navijaky programu P4 vybavené prevodovkou X-Ship, ktorá bola doposiaľ použitá iba pri najdrahších modeloch navijakov Shimano.
Tento konštrukčný prvok zvyšuje účinnosť navijaku pri navíjaní.
Hladký chod robí z navijaku Aernos FB vhodný nástroj pre mnohé rybolovné techniky na jazerách a riekach.
Telo M Compact z ľahkého kompozitového materiálu XGT-7 je osadené 5 zapúzdrenými nerezovými ložiskami SSS a jedným valčekovým ložiskom, ktoré zabezpečujú hladký chod v záťaži.
Nový Aernos FB má tmavo modrý saténový povrch s červeno zvýraznenými detailami na cievke a kľučke. Tento výrazný a atraktívny vzhľad odlišuje Aernos FB od ostatných navijakov.

Parametre:
Model: ARNS3000SFB - Shallow Spool Version (plytká cievka)
Veľkosť: 3000 SFB
Kapacita: 0,25mm/140m
Hmotnosť: 250g
Prevod: 5,0:1
Ložiská: 5 x SSS guličkové + 1 valčekové
Typ oscilácie: Varispeed
Náhradná cievka: áno/ hliníková
Návin vlasca na jedno otočenie kľučky: cca 71cm
Rukoväť: jednoduchá
Maximálny brzdný účinok: 5kg

Špecifikácia:
Shimano P4 - Sila, presnosť, výkon a potešenie. Vysoká kvalita v kombinácií s prijateľnou cenou.

X-Ship - Pastorok prevodu je na oboch koncoch uložený v S-ARB ložiskách. Vďaka tomu ponúka superhladký chod a vysokú odolnosť proti korózií. Hnacie kolo veľkého priemeru prenáša výkon do pastorku. Výsledkom je hladké navíjanie s vyšším výkonom.

M Compact Body - menšia veľkosť tela ako u predchádzajúcich modelov. Telo je vyrobené z nového materiálu XGT-7. Výsledkom je ľahšie a tuhšie telo, ktoré poskytuje skvelé uloženie prevodovky a pohyblivých súčastí navijaku.

CF Aluminium Cold Forged Spool - Hliníkové cievky kované za studena. Procesom kovania za studena je možné vytvoriť odľahčenú cievku s vyššou materiálovou pevnosťou a väčšou odolnosťou proti oderu a poškodeniu.

Varispeed oscilácia - Uhol ukladania vlasca na cievku, ktorý znižuje množstvo navinutých vrstiev na cievku pre ďaleké hody. Pri tomto krížovom navíjaní je 5 uložení vlasca na jednu osciláciu. Revolučný systém Shimano Varispeed tvoria dva špeciálne navrhnuté prevody. Jeden je oválneho tvaru, druhý má nápadný štvorcový tvar. Výsledkom je dokonalé paralelné uloženie vlasca a zlepšená presnosť náhodu.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

Easy Maintenance – Servisný otvor umožňuje premazať súčasti navijaku bez nutnosti jeho demontáže. Malý mazací otvor je neoddeliteľnou súčasťou každého navijaku S-programu alebo SR-programu.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Dyna-Balance – Systém redukuje kmity navijaku a zaisťuje jeho veľmi hladký chod.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Floating Shaft II – Kritickým trecím miestom väčšiny navijakov s pevnou cievkou je plocha styku hriadeľa cievky a pastorku. Konštruktéri spoločnosti Shimano riešili prevod minimalizáciou styčnej plochy pri kontakte oboch povrchov a uložením oboch koncov hriadeľa do ložisiek. Výsledné technické prevedenie umožňuje plávajúce uloženie hriadeľa, ktoré významne zlepšuje hladký chod a predlžuje životnosť prevodu.

Biogrid - Špeciálne upravené madlo kľučky pre ľahší a pohodlnejší úchop.


«« späť

navijak Shimano Aernos 3000 SFB

Ihneď k odberu alebo odoslaniu.

navijak Shimano Aernos 3000 SFB

Ihneď k odberu alebo odoslaniu.

navijak Shimano Aernos 3000 SFB

u dodávateľa

Informácia o dostupnosti tovaru u dodávateľa (v externom sklade) - táto informácia automaticky neznamená, že produkt nie je dostupný.
Takto označené produkty si môžete objednať rovnako ako produkty označené skladom.
Tieto produkty majú iba dlhšiu dodaciu dobu.
Skladovú dostupnosť tohto produktu však musíme preveriť, keďže informácie o stave externého skladu sa neustále menia a sú aktualizované maximálne 1x denne.
Ak si objednáte tento produkt budeme Vás samozrejme vždy informovať o termíne dodania telefonicky alebo e-mailom.

Rýchla odpoveď na Vašu otázku: Kedy budem mať tovar doma?

Facebook icon