Telefonické objednávky:
0903 569 009, 0908 735 361
Po-Pia: 09:00-17:00
Rybárik, rybárske potreby - Chytáme ryby s Vami ...
položiek: 0
celková cena: 0,00 €

navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI
ÚvodnáNavijákyPredná brzda → navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI
navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI
navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI
Akcia: -13%
Kód tovaru: 47024
Výrobca: SHIMANO
Dostupnosť: u dodávateľa
Dodanie tovaru: Kedy budem mať tovar doma?
Kategória: Predná brzda
Otázka Opýtajte sa predavača
Facebook Zdieľať na Facebooku
Quatro kalkulačka Výpočet ceny na splátky
 
Bežná cena: 231,48 €
Zľava -13%: 28,28 €
Vaša cena: 203,20 €

Počet kusov:
navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI

Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
Nový Sustain FI je nástupcom uznávaného modelu Sustain FG.
Sustain FI je kvalitný prívlačový navijak s prednou brzdou, ktorý je vybavený niekoľkými novými konštrukčnými prvkami.
Technológia X-Protect pomáha chrániť pred vodou prevodové ústrojenstvo vo vnútri tela a je dokonca 7 x účinnejšia ako v minulosti používaná ochrana CoreProtect.
Vďaka tomu je navijak vhodný do náročných podmienok, zvládne účinky slanej morskej vody, dážď, alebo vodu pri extrémnom brodení.
Prevodovka navijaku je silnejšia ako u predchádzajúceho modelu a vysoko účinná brzda s karbónovými podložkami spoľahlivo odvádza svoju prácu.
Moderný dizajn tela z tlakovo liateho hliníka v sebe ukrýva unikátne technológie ako je
presná prevodovka Hagane, X-Ship, G Free Body, MGL Rotor a mnoho ďalších.
Technológia X-Ship ponúka skvelú tuhosť uložení a vynikajúci prenos výkonu.
Rotor z Magnumlite CI4+ výrazne znižuje hmotnosť navijaku a zaručuje mimoriadne hladký chod.
Samozrejmosťou je jednodielny preklápač a za studena kovaná hliníková cievka A-RC.
Nová brzda Cross Carbon Drag s karbónovými podložkami zabezpečuje veľkú silu a rýchle nastavenie počas zdolávania.

Vlastnosti:
- 8 zapúzdrených ložísk S A-RB
- valčekové ložisko
- vodotesné telo z tlakovo liateho hliníka
- rotor z materiálu CI4+
- silná prevodovka
- jednoduchá hliníková CNC kľučka
- jednodielny preklápač z nerezovej ocele
- cievka z hliníku kovaného za studena
- vodotesná brzda s karbónovými podložkami
- odolný slanej morskej vode

Parametre:
Model: SAC3000HGFI (HG - vysokorýchlostný prevod)
Veľkosť: 3000
Kapacita: 0,25mm/210m
Hmotnosť: 225g
Prevod: 6,0:1
Ložiská: 8 S A-RB guličkové + 1 valčekové
Typ oscilácie: X Aero Wrap
Návin na jedno otočenie kľučky: cca 88cm
Náhradná cievka: nie (možnosť dokúpenia)
Materiál tela: tlakovo liaty hliník
Rukoväť: jednoduchá
Maximálny brzdný účinok: 9kg

Špecifikácia:
SR program - Zahŕňa v sebe všetky aspekty programu S: hladký chod, tichý chod a pevnosť. Program R (spoľahlivosť) dokazuje, že sny o ideálnom navijaku sa menia na skutočnosť. Výsledkom spojenia oboch programov sú navijaky, ktoré ponúkajú celý rad nových jedinečných parametrov.

KGN Hagane Gear - Presná prevodovka Hagane je neuveriteľne pevná a odolná. Výroba navijakov programu Hagane využíva jedinečnú Shimano technológiu z odborov metalurgie a obrábania, ktoré sú odrazom dlhoročného vlastného vývoja.

X-Ship - Pastorok prevodu je na oboch koncoch uložený v S-ARB ložiskách. Vďaka tomu ponúka superhladký chod a vysokú odolnosť proti korózií. Hnacie koleso veľkého priemeru prenáša výkon na pastorok. Výsledkom je hladké navíjanie s vyšším výkonom.

KGN Body Hagane - Veľmi kompaktné pevné telo Hagane chráni prevodovku pri veľkom zaťažení a nárazoch.

G Free Body - konštrukčné riešenie pri ktorom je posunuté ťažisko navijaku bližšie k osi prútu. Celý oscilačný mechanizmus hriadela šneku, ktorý zabezpečuje pohyb cievky je posunutý o 19mm smerom k päte navijaku.

MGL Rotor - Magnum Lite Rotor je mimoriadne ľahký rotor z materiálu CI4+.
Nová konštrukcia rotoru Magnumlite prináša neuveriteľnú ľahkosť jeho rotácie. Prierez rotoru je teraz asymetrický. Mechanizmus preklápača bol presunutý na protiľahlú stranu, čo zlepšuje nielen vyváženie rotoru ale v kombi ácii s ľahšou rolničkou, titánovým preklápačom a optimálnou voľbou hrúbky materiálu rotoru s aznížil o 14% zotrvačný moment pohyblivých častí navijaku.
Nový rotor priniesol taktiež vyššiu odolnosť proti deformácii a lepšiu celkovú pevnosť o 30%.

X Protect - zabezpečuje 7 násobne vyššiu vodeodolnosť navijaku ako Core Protect. Vďaka kombinácii overeného náteru odpudzujúceho vodu Core Protect a špeciálnej labyrintovej konštrukcii utesnenia bola vytvorená vysoká vodotesnosť, ktorá neovplyvňuje výkon navijaka.

CF Aluminium Cold Forged Spool - Hliníkové cievky kované za studena. Procesom kovania za studena je možné vytvoriť odľahčenú cievku s vyššou materiálovou pevnosťou a väčšou odolnosťou proti oderu a poškodeniu.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

X Aero Wrap - pokrokovejšia verzia oscilačného systému Aero Wrap. Vďaka špeciálnemu šnekovému kolesu generuje dve optimálne oscilačné rýchlosti pre ukladanie vlasca. Tesné paralelné náviny znižujú straty energie pri nahadzovaní. Aero Wrap je považovaný za jeden z najlepších systémov ukladania vlasca na svete.

CI4 + - je zdokonalený materiál, ktorý má 2,5 x zvýšenú pevnosť ako doposiaľ používaný materiál CI4. Táto modernizácia umožňuje konštrukciu navijakov s menšími súčiastkami a presnejšími toleranciami. S tuhším telom dochádza k menšiemu opotrebeniu vnútorných súčiastok. Materiál CI4+ sa používa aj pri výrobe rotoru Magnumlite. Pomáha nielen znížiť hmotnosť, ale dáva taktiež pocit hladšieho chodu rotora pri zachovaní potrebnej tuhosti konštrukcie. Práve tuhosť hlavných súčiastok chráni uloženie jednotlivých prvkov pred poškodením a ohybovými deformáciami pri silnom namáhaní cievky.
Tento materiál, ktorý vznikol syntézou uhlíka a polyamidu bol pôvodne vyvinutý cyklistickou divíziou Shimana, kde sa stal vďaka svojej húževnatosti a pevnosti vlajkovou loďou technológie Dura Ace.

S AR-B - Špeciálne konštruované guličkové ložisko s vysokou odolnosťou voči korózií je osadené špeciálnym krytom, ktorý ho chráni pred pieskom, soľou alebo prachom.

One-piece Bail - Preklápač z jedného kusu drôtu nemá kritickú medzeru pre nežiadúce zaseknutie sa vlasca, znižuje trenie a umožňuje vlascu dostať sa rýchlejšie na roľničku.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Rigid Support Drag – Brzda novej konštrukcie, ktorá eliminuje výkyvy cievky aj pri nízkych nastaveniach brzdy. Pri akejkoľvek citlivosti nastavenia brzdy sa cievka nebude kývať. Výsledkom je neuveriteľne hladký chod brzdy, dokonca aj pri nastavení naozaj extrémne nízkej citlivosti.

Cross Carbon Drag - vysoko výkonná brzda s carbónovými podložkami
Biogrid - Špeciálne upravené madlo kľučky pre ľahší a pohodlnejší úchop.

Vodotesná brzda - Použitím gumových tesnení je brzda chránená proti vniku prachu, piesku a vody.


«« späť

navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI

u dodávateľa

Informácia o dostupnosti tovaru u dodávateľa (v externom sklade) - táto informácia automaticky neznamená, že produkt nie je dostupný.
Takto označené produkty si môžete objednať rovnako ako produkty označené skladom.
Tieto produkty majú iba dlhšiu dodaciu dobu.
Skladovú dostupnosť tohto produktu však musíme preveriť, keďže informácie o stave externého skladu sa neustále menia a sú aktualizované maximálne 1x denne.
Ak si objednáte tento produkt budeme Vás samozrejme vždy informovať o termíne dodania telefonicky alebo e-mailom.

Rýchla odpoveď na Vašu otázku: Kedy budem mať tovar doma?

navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI

Ihneď k odberu alebo odoslaniu.

navijak Shimano Sustain C 3000 HGFI

u dodávateľa

Informácia o dostupnosti tovaru u dodávateľa (v externom sklade) - táto informácia automaticky neznamená, že produkt nie je dostupný.
Takto označené produkty si môžete objednať rovnako ako produkty označené skladom.
Tieto produkty majú iba dlhšiu dodaciu dobu.
Skladovú dostupnosť tohto produktu však musíme preveriť, keďže informácie o stave externého skladu sa neustále menia a sú aktualizované maximálne 1x denne.
Ak si objednáte tento produkt budeme Vás samozrejme vždy informovať o termíne dodania telefonicky alebo e-mailom.

Rýchla odpoveď na Vašu otázku: Kedy budem mať tovar doma?

Facebook icon