Telefonické objednávky:
0903 569 009, 0908 735 361
Po-Pia: 09:00-17:00
Rybárik, rybárske potreby - Chytáme ryby s Vami ...
položiek: 0
celková cena: 0,00 €

navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC
ÚvodnáNavijákyBig Pit, surfové → navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC
navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC
navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC
Akcia: -26% Video
Kód tovaru: 47743
Výrobca: SHIMANO
Dostupnosť: u dodávateľa
Dodanie tovaru: Kedy budem mať tovar doma?
Kategória: Big Pit, surfové
Otázka Opýtajte sa predavača
Facebook Zdieľať na Facebooku
Quatro kalkulačka Výpočet ceny na splátky
 
Bežná cena: 740,37 €
Zľava -26%: 187,17 €
Vaša cena: 553,20 €

Počet kusov:
navijak Shimano Aero Technium MgS 14000 XTC

Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC je vlajková loď medzi špičkovými kaprárskymi Big Pit navijakmi s prednou brzdou a obsahuje len tie najlepšie konstrukčné prvky a technológie Shimano.
Pri jeho výrobe sú použité len tie najkvalitnejšie komponenty.
Matný čierny povrch dáva tomuto veľkému kaprárskemu navijaku veľmi moderný dizajn.
Vďaka použitiu mimoriadne ľahkého kompozitného materiálu CI4+, horčíkových zliatin (magnézia) a ľahkého hliníku je hmotnosť tohto veľkého kaprárskeho navijaku iba 485g.
Jeho kompaktné telo vyniká pevnosťou a odolnosťou.
Nechýba výkonná prevodovka Hagane Gear, pevné telo Hagane Body, uloženie prevodovky X-Ship, silný jednodielny preklápač vyrobený z titánových zliatin a ochrana navijaka proti prachu a vode X-Protect.
Všetko navrhnuté pre vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť navijaka.
Nová technológia X-Protect pomáha chrániť pred prachom a vodou prevodové ústrojenstvo vo vnútri tela a je dokonca 7 x účinnejšia ako v minulosti používaná ochrana CoreProtect.
Táto moderná labyrintová konštrukcia neobmedzuje plynulosť navíjania.
Exkluzívna za studena kovaná prevodovka Hagane a uloženie prevodov X-Ship poskytujú ešte hladší chod, vyššiu tuhosť uložení a výrazne zvyšujú prenos výkonu.
Uloženie prevodovky X-Ship zlepšuje účinnosť prenosu krútiaceho momentu pri zdolávaní, alebo navíjaní veľkej záťaže z veľkých vzdialeností.
O super hladký chod sa stará 8 zapúzdrených nerezových guličkových ložísk S A-RB a jedno valčekové ložisko.
Nahadzovacie schopnosti zdokonaluje jednorýchlostné ukladanie vlasca s veľmi pomalou osiláciou a za studena kovaná hliníková cievka AR-C.
Ukladanie vlasca Super Slow 10 Oscillation dokáže ukladať až 100 ovinov vlasca na cievku v priebehu jedného oscilačného cyklu a takto výrazne vylepšuje hladký pohyb vlasca.
Usporiadané ukladanie vlasca umožňuje hladké odvíjanie spletanej šnúry, alebo monofilu, čo prispieva k predĺženiu nahadzovacej vzdialenosti v porovnaní so systémami rýchlejšieho ukladania vlasca na cievku.
Výsledkom je nahadzovanie na veľké vzdialenosti s mimoriadnou presnosťou.
Konštrukcia kompaktného tela Parallel Body zabezpečuje, že po upevnení navijaku na prút bude os cievky a rotoru rovnobežná z osou prúta.
Vďaka tomu dochádza k menšiemu treniu pri nahadzovaní a hladšiemu prechodu vlasca prvým očkom.
Nová konštrukcia citlivej, rýchlej a výkonnej brzdy Hi-Speed Drag, ktorá je ešte rýchlejšia ako známa Instant Drag poskytuje okamžité nastavenie iba veľmi malým pootočením matice brzdy.
Maximálny brzdiaci účinok brzdy je až 20kg!!
Aero Technium Magnesium 14000 XTC, tento špičkový kaprársky Big Pit navijak je snom všetkých moderných kaprárov!
Produkt najvyššej kvality a vrcholovej technológie od Shimana!
Vyrobený v Japonsku!

Určite zaujme aj príslušenstvo dodávané v balení s navijakom.
Základom je náhradná kovová cievka a 6 redukcií kapacity cievky (2 x 10000, 2 x 6000 a 2 x 3500).
Práve náhradnú cievku a týchto 6 redukcií pre zníženie kapacity vlasca ocenia predovšetkým kaprári loviaci na rôzne veľkých vodách, pretože majú možnosť využiť viac typov vlascov a kapacít cievky podľa aktuálnej situácie.

Vlastnosti:
- 8 zapúzdrených nerezových ložísk S A-RB
- valčekové ložisko
- telo Hagane Body z horčíkovej zliatiny (magnesium)
- rotor z materiálu CI4+
- vodotesné telo X Protect
- silná prevodovka KGN Hagane Gear
- prevody z hliníka kovaného za studena
- ukladanie vlasca Super Slow 10 Oscillation
- veľká rolnička Power Roller
- jednoduchá hliníková CNC kľučka s ergonomickou koncovkou Bio Grip nastaviteľná na pravú aj ľavú ruku
- super rýchla, presná, vodotesná disková predná brzda Hi-Speed Drag
- jednodielny preklápač z titanu
- cievka z hliníku kovaného za studena AR-C
- 6 redukcií kapacity vlasca

Parametre:
Model: ARTCMGS14000XTC
Veľkosť: 14000
Kapacita: 0,35mm/550m
Redukcie kapacity cievky:
3500 - 0,20mm/200m
6000 - 0,30mm/200m
10000 - 0,40mm/300m
Hmotnosť: 485g
Prevod: 4,3:1
Ložiská: 8 S A-RB guličkové + 1 RB valčekové
Typ oscilácie: jednorýchlostná, Aerowrap II + Super Slow Oscillation 10
Návin na jedno otočenie kľučky: cca 103cm
Náhradná cievka: áno/kovová
Rukoväť: jednoduchá
Maximálny brzdný účinok: 20kg

Špecifikácia:
KGN Hagane Gear - Presná prevodovka Hagane je neuveriteľne pevná a odolná. Výroba navijakov programu Hagane využíva jedinečnú Shimano technológiu z odborov metalurgie a obrábania, ktoré sú odrazom dlhoročného vlastného vývoja.

KGN Body Hagane - Veľmi kompaktné pevné telo Hagane chráni prevodovku pri veľkom zaťažení a nárazoch.

X-Ship - Pastorok prevodu je na oboch koncoch uložený v S-ARB ložiskách. Vďaka tomu ponúka superhladký chod a vysokú odolnosť proti korózií. Hnacie kolo veľkého priemeru prenáša výkon do pastorku. Výsledkom je hladké navíjanie s vyšším výkonom.

Parallel Body - Nový konštrukčný prvok, ktorý vylepšuje prechod vlasca očkami prúta. Zabezpečuje dokonalú rovnobežnosť osy rotácie cievky s osou blanku.

X Protect - zabezpečuje 7 násobne vyššiu vodeodolnosť navijaku ako Core Protect. Vďaka kombinácii overeného náteru odpudzujúceho vodu Core Protect a špeciálnej labyrintovej konštrukcii utesnenia bola vytvorená vysoká vodotesnosť, ktorá neovplyvňuje výkon navijaka.

Super Slow Oscilation 10 - Pomalšia oscilácia pri ukladaní vlasca znižuje pri nahadzovaní rýchlosť pohybu vlasca na cievke. Výsledkom je menšie trenie vlasca na cievke a nižší odpor v pohybe záťaže na vlasci. Takto sa predlžuje nahadzovacia vzdialenosť a zlepšuje presnosť. Super Slow 10 je super pomalá oscilácia ukladania vlasca s 100 ovinmi vlasca na cievku v priebehu jedného oscilačného cyklu.

CI4 + - je zdokonalený materiál, ktorý má 2,5 x zvýšenú pevnosť ako doposiaľ používaný materiál CI4. Táto modernizácia umožňuje konštrukciu navijakov s menšími súčiastkami a presnejšími toleranciami. S tuhším telom dochádza k menšiemu opotrebeniu vnútorných súčiastok. Materiál CI4+ sa používa aj pri výrobe rotoru Magnumlite. Pomáha nielen znížiť hmotnosť, ale dáva taktiež pocit hladšieho chodu rotora pri zachovaní potrebnej tuhosti konštrukcie. Práve tuhosť hlavných súčiastok chráni uloženie jednotlivých prvkov pred poškodením a ohybovými deformáciami pri silnom namáhaní cievky.
Tento materiál, ktorý vznikol syntézou uhlíka a polyamidu bol pôvodne vyvinutý cyklistickou divíziou Shimana, kde sa stal vďaka svojej húževnatosti a pevnosti vlajkovou loďou technológie Dura Ace.

Aero Wrap II – Znížením vnútorného trenia sa podarilo posunúť systém navíjania takmer k dokonalosti a k zvýšenej efektivite. Tesné paralelné náviny v kombinácií s rýchlosťou oscilácie umožňujú hladšie a dlhšie náhody.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

CF Aluminium Cold Forged Spool - Hliníkové cievky kované za studena. Procesom kovania za studena je možné vytvoriť odľahčenú cievku s vyššou materiálovou pevnosťou a väčšou odolnosťou proti oderu a poškodeniu.

Hi-Speed Drag - Systém okamžitého zabrzdenia umožňuje rýchle nastavenie cievky z voľného chodu do "bojového režimu" až po úplné dotiahnutie iba veľmi krátkym otáčaním brzdy.

One-piece Bail - Preklápač z jedného kusu drôtu nemá kritickú medzeru pre nežiadúce zaseknutie sa vlasca, znižuje trenie a umožňuje vlascu dostať sa rýchlejšie na roľničku.

S AR-B - Zapúzdrené nerezové guličkové ložiská, ktoré prešli špeciálnym tepelným spracovaním a prinášajú vyššiu pevnosť a vysokú odolnosť proti korózii. Toto špeciálne konštruované guličkové ložisko je osadené špeciálnym krytom, ktorý ho chráni pred pieskom, soľou alebo prachom.
10 - násobne vyššia životnosť ako bežné nerezové guličkové ložiská.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Vodotesná brzda - Použitím gumových tesnení je brzda chránená proti vniku prachu, piesku a vody.


«« späť

navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC

u dodávateľa

Informácia o dostupnosti tovaru u dodávateľa (v externom sklade) - táto informácia automaticky neznamená, že produkt nie je dostupný.
Takto označené produkty si môžete objednať rovnako ako produkty označené skladom.
Tieto produkty majú iba dlhšiu dodaciu dobu.
Skladovú dostupnosť tohto produktu však musíme preveriť, keďže informácie o stave externého skladu sa neustále menia a sú aktualizované maximálne 1x denne.
Ak si objednáte tento produkt budeme Vás samozrejme vždy informovať o termíne dodania telefonicky alebo e-mailom.

Rýchla odpoveď na Vašu otázku: Kedy budem mať tovar doma?

navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC

Ihneď k odberu alebo odoslaniu.

navijak Shimano Aero Technium Magnesium 14000 XTC

u dodávateľa

Informácia o dostupnosti tovaru u dodávateľa (v externom sklade) - táto informácia automaticky neznamená, že produkt nie je dostupný.
Takto označené produkty si môžete objednať rovnako ako produkty označené skladom.
Tieto produkty majú iba dlhšiu dodaciu dobu.
Skladovú dostupnosť tohto produktu však musíme preveriť, keďže informácie o stave externého skladu sa neustále menia a sú aktualizované maximálne 1x denne.
Ak si objednáte tento produkt budeme Vás samozrejme vždy informovať o termíne dodania telefonicky alebo e-mailom.

Rýchla odpoveď na Vašu otázku: Kedy budem mať tovar doma?

Facebook icon