Telefonické objednávky:
0903 569 009, 0908 735 361
Po-Pia: 09:00-17:00
Rybárik, rybárske potreby - Chytáme ryby s Vami ...
položiek: 0
celková cena: 0,00 €

navijak Shimano Ultegra 14000 XTD
ÚvodnáNavijákyBig Pit, surfové → navijak Shimano Ultegra 14000 XTD
navijak Shimano Ultegra 14000 XTD
navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD navijak Shimano Ultegra 14000 XTD
Kód tovaru: 2258
Výrobca: SHIMANO
Dodanie tovaru: Kedy budem mať tovar doma?
Kategória: Big Pit, surfové
Otázka Opýtajte sa predavača
 
PREDAJ UKONČENÝ!
navijak Shimano Ultegra 14000 XTD

Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano.
Navijak Ultegra XT-D spôsobil obrovský záujem v kaprárskom svete hneď po jeho uvedení na trh.
Matný čierny povrch dáva tomuto obľúbenému a osvedčenému veľkému kaprárskemu navijaku typu Big Pit veľmi moderný dizajn.
Použité technológie v porovnaní z jeho cenou skoro popierajú logiku.
Nahadzovacie vlastnosti novej Ultegry XTD vylepšuje hneď dvojica špičkových vylepšení.
Ukladanie vlasca Super Slow 5 dokáže ukladať 50 ovinov vlasca na cievku v priebehu jedného oscilačného cyklu a takto výrazne vylepšuje hladký pohyb vlasca.
Shimano taktiež po prvý krát použilo konštrukciu Parallel Body, ktorá zabezpečuje, že po upevnení navijaku na prút bude os cievky a rotoru rovnobežná z osou prúta.
Vďaka tomu dochádza k menšiemu treniu pri nahadzovaní a hladšiemu prechodu vlasca prvým očkom.
Výsledkom je dosiahnutie väčšej vzdialenosti pri nahadzovaní.
Nová konštrukcia citlivej a rýchlej okamžitej brzdy Instant Drag potrebuje k jej maximálnemu účinku jedinú otočku.
Maximálny brzdiaci účinok brzdy je až 20kg!!
Uloženie prevodovky X-Ship zlepšuje účinnosť prenosu krútiaceho momentu pri zdolávaní, alebo navíjaní veľkej záťaže z veľkých vzdialeností.
Technológia X-ship poskytuje ešte hladší chod, vyššiu tuhosť uložení a výrazne zvyšuje prenos výkonu.
Určite zaujme aj príslušenstvo dodávané v balení s navijakom.
Základom je náhradná kovová cievka a 4 redukcie kapacity cievky (2 x 10000 a 2 x 3500).
Práve náhradnú cievku a tieto 4 redukcie pre zníženie kapacity vlasca ocenia predovšetkým kaprári loviaci na rôzne veľkých vodách, pretože majú možnosť využiť viac typov vlascov a kapacít cievky podľa aktuálnej situácie.
Ultegra XTD má tie najlepšie predpoklady stať sa na pár rokov najpredávanejším kaprovým navijakom od Shimana pre lov trofejných rýb, dlhé hody a ďaleké vyvážanie.
Určite sa stane snom každého moderného kaprára.

Vlastnosti:
- zapúzdrené nerezové ložiská S A-RB a S SS
- Telo z kompozitu XT-7
- Aero Wrap II – dvojrýchlostná oscilácia pre dokonalé krížové navíjanie
- Super Stopper II - Anti-reverse stop systém
- Veľká rolnička Power Roller
- Precízne skonštruovaný prevod HyperGear
- Plávajúce uloženie hriadeľa Floating Shaft II
- Nová konštrukcia prevodovky, ktorá znižuje trenie
- Vyvážený rotor Dyna Balance
- jednoduchá hliníková CNC kľučka s ergonomickou koncovkou Bio Grip nastaviteľná na pravú aj ľavú ruku
- cievka z hliníku kovaného za studena AR-C
- servisný mazací otvor
- 4 redukcie kapacity vlasca

Parametre:
Model: ULT14000XTD
Veľkosť: 14000
Kapacita: 0,35mm/550m
Hmotnosť: 645g
Prevod: 4,3:1
Ložiská: 1 x S A-RB + 3 S SS + 1 valčekové
Typ oscilácie: Aerowrap II + Super Slow Oscillation 5
Náhradná cievka: áno/kovová
Návin vlasca na jedno otočenie kľučky: cca 103cm
Rukoväť: jednoduchá
Maximálna brzdná sila: 20kg

Špecifikácia:
X-Ship - Pastorok prevodu je na oboch koncoch uložený v S-ARB ložiskách. Vďaka tomu ponúka superhladký chod a vysokú odolnosť proti korózií. Hnacie kolo veľkého priemeru prenáša výkon do pastorku. Výsledkom je hladké navíjanie s vyšším výkonom.

Parallel Body - Nový konštrukčný prvok, ktorý vylepšuje prechod vlasca očkami prúta. Zabezpečuje dokonalú rovnobežnosť osy rotácie cievky s osou blanku.

Super Slow Oscilation 5 - Pomalšia oscilácia pri ukladaní vlasca znižuje pri nahadzovaní rýchlosť pohybu vlasca na cievke. Výsledkom je menšie trenie vlasca na cievke a nižší odpor v pohybe záťaže na vlasci. Takto sa predlžuje nahadzovacia vzdialenosť a zlepšuje presnosť. Super Slow 5 je super pomalá oscilácia ukladania vlasca s 50 ovinmi vlasca na cievku v priebehu jedného oscilačného cyklu.

Instant Drag - Systém okamžitého zabrzdenia umožňuje rýchle nastavenie pohybu cievky z voľného chodu do režimu úplného zabrzdenia iba veľmi krátkym otáčaním brzdy.

Aero Wrap II – Znížením vnútorného trenia sa podarilo posunúť systém navíjania takmer k dokonalosti a k zvýšenej efektivite. Tesné paralelné náviny v kombinácií s dvoma rýchlosťami oscilácie umožňujú hladšie a dlhšie náhody.

AR-C Spool - Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

CF Aluminium Cold Forged Spool - Hliníkové cievky kované za studena. Procesom kovania za studena je možné vytvoriť odľahčenú cievku s vyššou materiálovou pevnosťou a väčšou odolnosťou proti oderu a poškodeniu.

S AR-B - Zapúzdrené nerezové guličkové ložiská, ktoré prešli špeciálnym tepelným spracovaním a prinášajú vyššiu pevnosť a vysokú odolnosť proti korózii. Toto špeciálne konštruované guličkové ložisko je osadené špeciálnym krytom, ktorý ho chráni pred pieskom, soľou alebo prachom.
10 - násobne vyššia životnosť ako bežné nerezové guličkové ložiská.

Dyna-Balance – Systém redukuje kmity navijaku a zaisťuje jeho veľmi hladký chod.

Floating Shaft II – Kritickým trecím miestom väčšiny navijakov s pevnou cievkou je plocha styku hriadeľa cievky a pastorku. Konštruktéri spoločnosti Shimano riešili prevod minimalizáciou styčnej plochy pri kontakte oboch povrchov a uložením oboch koncov hriadeľa do ložisiek. Výsledné technické prevedenie umožňuje plávajúce uloženie hriadeľa, ktoré významne zlepšuje hladký chod a predlžuje životnosť prevodu.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Hyper Gear – Jemnomechanická hlavná prevodovka prenáša väčší krútiaci moment z kľučky na rotujúcu cievku. Vďaka malým toleranciám v prevodoch prenáša väčší krútiaci moment s nutnosťou použitia menšej sily. Znižuje sa aj opotrebenie jednotlivých súčastí prevodu. S úžasnou účinnosťou prevodu 90,3% sa budete cítiť nielen skvelo, ale budete si aj po rokoch vychutnávať potešenie z tichého chodu.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Easy Maintenance – Servisný otvor umožňuje premazať súčasti navijaku bez nutnosti jeho demontáže. Malý mazací otvor je neoddeliteľnou súčasťou každého navijaku S-programu alebo SR-programu.


«« späť

navijak Shimano Ultegra 14000 XTD

u dodávateľa

Informácia o dostupnosti tovaru u dodávateľa (v externom sklade) - táto informácia automaticky neznamená, že produkt nie je dostupný.
Takto označené produkty si môžete objednať rovnako ako produkty označené skladom.
Tieto produkty majú iba dlhšiu dodaciu dobu.
Skladovú dostupnosť tohto produktu však musíme preveriť, keďže informácie o stave externého skladu sa neustále menia a sú aktualizované maximálne 1x denne.
Ak si objednáte tento produkt budeme Vás samozrejme vždy informovať o termíne dodania telefonicky alebo e-mailom.

Rýchla odpoveď na Vašu otázku: Kedy budem mať tovar doma?

navijak Shimano Ultegra 14000 XTD

Ihneď k odberu alebo odoslaniu.

navijak Shimano Ultegra 14000 XTD

u dodávateľa

Informácia o dostupnosti tovaru u dodávateľa (v externom sklade) - táto informácia automaticky neznamená, že produkt nie je dostupný.
Takto označené produkty si môžete objednať rovnako ako produkty označené skladom.
Tieto produkty majú iba dlhšiu dodaciu dobu.
Skladovú dostupnosť tohto produktu však musíme preveriť, keďže informácie o stave externého skladu sa neustále menia a sú aktualizované maximálne 1x denne.
Ak si objednáte tento produkt budeme Vás samozrejme vždy informovať o termíne dodania telefonicky alebo e-mailom.

Rýchla odpoveď na Vašu otázku: Kedy budem mať tovar doma?

Facebook icon